Wycieczka do Torunia

W piątek, 25 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na całodniową wycieczkę do Torunia. Droga była dość długa, ale mieliśmy jeden postój na zjedzenie śniadania. Ponadto śpiewaliśmy w autokarze, więc czas podróży dość szybko minął. W autokarze pan przewodnik opowiadała nam o Toruniu. Poznaliśmy legendy toruńskie, a także dowiedzieliśmy się, skąd wzięła się nazwa tego zabytkowe miasta. Po przyjeździe zwiedzaliśmy Fort IV mieliśmy spacer z przewodnikiem Torunia po Staromiejskiej Dzielnicy z zespołem zabytków Starego Miasta. Pan, który nas oprowadzał mówił ciekawie. Później obejrzeliśmy seans „Cudowna podróż” w Planetarium. Wszyscy byli zachwyceni filmem. Mieliśmy także czas do dyspozycji grupy na zakup pamiątek i lodów. W godzinach wieczornych wróciliśmy do szkoły. W drodze powrotnej mieliśmy także jeden postój. Wycieczka wszystkim się podobała. Na pewno wrócimy do tego miasta wspomnieniami.