Dzień Matematyki

W dniu 05.06.2018 obchodziliśmy  Dzień Matematyki  w naszej szkole.
Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Ma udowodnić, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.
Uroczystość prowadziły uczennice klasy VI Nikola Gadomska oraz Aleksandra Nisztuk .
Część artystyczną rozpoczęli uczniowie klasy IVa Łukasz Wołczyński oraz Nikola Staroszak w piosence rapowej. Następnie klasa IVb zaprezentowała dowcipy matematyczne, a nietypową lekcję matematyki zaprezentowała klasa IV a. Pod koniec części artystycznej w przedstawieniu „Kłótnia liczb” zaprezentowała klasa IVb.

Po przedstawieniu dziewczęta przeszły się i rozdały każdemu do wylosowania szczęśliwy numerek. Na kartce było oznaczenie wylosowanego numeru. Szczęśliwym numerem okazała się liczba 7, która została nagrodzona. W tym samym czasie Anna Stoltman poczęstowała wszystkich obecnych ciasteczkami matematycznymi.
W ramach obchodów szkolnego Święta Matematyki nasi uczniowie z klas IV-VII wzięli udział w turnieju matematycznym. Turniej składał się z 8 zadań z zakresu matematyki . Uczniowie na bieżąco poznawali wyniki, byli również zapoznawani z krótkim opisem zagadnienia związanego z pytaniem. Nad poprawnością przebiegu turnieju czuwało szacowne jury w składzie: przewodnicząca Alicja Kisielewska, Jagoda Krężel oraz Jurand Bownik.
W kategorii uczniów klas IV-VII pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy VI, drugie miejsce klasa VII a trzecie miejsce IVb.
Natomiast klasy 0-3 rywalizowały o tytuł najbardziej kreatywnej klasy. Aby zostać najbardziej kreatywną klasą, należało wykonać dwie rzeczy. Po pierwsze stworzyć na papierze arcydzieło wykonane dowolna techniką, wykorzystując tylko trzy figury geometryczne: koło, trójkąt i kwadrat. Drugą rzeczą, którą musieli zrobić było podzielenie według różnych kategorii woreczka guzików. Najbardziej kreatywną klasą okazała się klasa 0 natomiast drugie miejsce zajęła klasa II.
Najwięcej emocji dostarczył uczniom teleturniej „Jeden z dziesięciu”. Rywalizacja była zacięta i wyrównana. Najlepszym okazał się Seweryn Sibiński z klasy VII, drugie miejsce zajął Kacper Golis z klasy V, a trzecie miejsce zajął Oskar Rutkowski z klasy VI.

Wszystkim uczniom GRATULUJEMY odwagi i cieszymy się z zaprezentowanej wiedzy, nie tylko matematycznej, ale również umiejętności zastosowania jej w praktyce codziennej.
Organizacja i sprawozdanie:
Magdalena Dawidowicz