Ogólnopolski Konkurs Geologiczno – Środowiskowy

Nasza uczennica Daria Plenkiewicz z klasy VB otrzymała wyróżnienie w półfinale części plastycznej XX edycji ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno – Środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” pod hasłem POTĘGA ŻYWIOŁÓW ZIEMI. Wyniki I etapu konkursu zostały podane podczas uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się 14 maja 2019 roku w siedzibie Oddziału Geologii Morza PIG – PIB w Gdańsku Oliwie, gdzie pojechała z koleżanką z klasy Zuzanną Wójcikowską i opiekunem panem Jurandem Bownikiem. Warto nadmienić, że Państwowy Instytut Geologiczny obchodzi właśnie swoje 100-lecie istnienia. Praca plastyczna naszej uczennicy została zauważona i wyróżniona spośród 619 prac nadesłanych na konkurs z 86 szkół z województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. Serdecznie gratulujemy Darii i życzymy dalszych sukcesów!
W konkursie plastycznym wzięli udział także: Julia Zabrocka z VA, Marika Staroszak z VB, Magdalena Zygarska z VB i Kacper Golis z klasy VI, a w edycji literackiej, dla klas starszych Seweryn Sibiński z klasy VIII.