Dzień języków obcych


30 września świętowaliśmy Europejski Dzień Języków w naszej szkole. Dzień języków, jest to taki dzień w którym w całej Europie świętuje się szczególnie języki obce, ale też nasz ojczysty język. W całej Europie organizowane są konkursy tematyczne, związane z wiedzą ogólną o wszystkich Państwach świata. My w tym roku szczególnie chcielibyśmy ucz czcić i wyróżnić naszego najbliższego sąsiada, jakim są Czechy. W konkursie wiedzowym klasy I-III popisały się ogromną wiedzą, więc jury naszego konkursu tj, Pani Dyrektor Dorota Grzegorczyk oraz Pan Andrzej Labuda, postanowili wyróżnić wszystkie klasy przyznając im pierwsze miejsca. W klasach starszych, do samego końca trwała zacięta walka o najwyższe miejsca. Reprezentanci klas IV-VIII odpowiadali na bardzo trudne pytania. Mieli do dyspozycji 3 „koła ratunkowe”, w tym „pytanie do klasy”, „telefon do wychowawcy” oraz „pół na pół”. Podczas użycia koła „Pytanie do klasy” klasy 4,5,6b,7 i 8 zdobyły „Dziką kartę”, która upoważnia ich do zwolnienia z niezapowiedzianych kartkówek i testów w wybranym przez siebie dniu.
Klasyfikacja generalna konkursu przedstawiła się następująco:
Miejsce IV- Łukasz Wołczyński, klasa VI a,
miejsce III- Marika Staroszak, klasa VI b,
miejsce II- Maria Pertek, klasa IV,
miejsce I- Natalia Fijałkowska klasa V,
Oliwia Mazurek, klasa VII,
Tomasz Jagiełło, klasa VIII.
Zwycięzcy otrzymali bon na „Dzień bez pytania” oraz oceny celujące z historii i geografii.

Gratulujemy świetnych wyników i serdecznie dziękujemy za aktywny udział w konkursie!
Organizatorzy konkursu: H.Ślusarska, E.Fijałkowska, J.Krężel.