Zdalne nauczanie

Moi Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!


Obecna nadzwyczajna sytuacja zamknęła nas w domach. Dlatego, żeby było Wszystkim łatwiej, proponuję:


– Już od ubiegłego tygodnia kanał TVP ABC w godzinach 8:00-13:00 emituje codziennie edukacyjne pasmo dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Programy te nie są przerywane reklamami. Wśród wielu propozycji jest m.in. codzienny program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz ” Zaczarowany świat”, zajmujący się trudnymi pojęciami związanymi ze sztuką, teatrem i muzyką. TVP ABC ma w swojej ofercie również takie programy jak:magazyn ciekawostkowy”Teleranek”, audycję o zwierzętach”Zagadki zwierzogromadki”, program promujący czytanie książek”Zwierzaki czytaki” oraz serwis informacyjny dla najmłodszych”Studio ABC”.


-Specjalne kolekcje dla dzieci i młodzieży na TVP Vod:
* Kolekcja dla dzieci „To się nie nudzi”
* Kolekcja z dziedziny kultury „Kulturalny rock szkolny”
* Kolekcja z dziedziny historii „Lekcja historii”
* Kolekcja „Lektury na ekranie”
* epodreczniki.pl
* www.gov.pl/web/edukacja/pasma-edukacyjne
* materiały edukacyjne telewizji i radia publicznego
* www.mac.pl/publikacje
* nowaera.pl/nz.


W związku z zaistniałą sytuacją proszę Wszystkich o wyrozumiałość i cierpliwość. Życzę dużo, dużo zdrowia.


Z poważaniem,
Dorota Grzegorczyk