Łączy nas pamięć

Biblioteka – Gminne Centrum Kultury w Trzebielinie

 #ŁączyNasPamięć#powstanie#AkcjaŻonkile#polinmuseum#biblioteka#library#trzebielino#pomorześrodkowe#book#książki#książka#bookstagram#books#bibliotekatrzebielino#powiatbytowski

?Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również co roku 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów – często były to właśnie żonkile

.?Klasy IV ze Szkoła Podstawowa im. Sportowców Polskich w Trzebielinie wraz z nauczycielem Jurandem Bownikiem przyłączyli się do naszej akcji. Najpierw mieli lekcję edukacyjną na temat sadzenia a następnie musieli znaleźć dogodne miejsce na cebulki Żonkili otrzymane od nas, w przydomowym ogródku lub doniczce. Należało w tym miejscu zrobić dołek o głębokości 3-krotnej wysokości cebulki. Kolejnym krokiem było nasypanie na dno dołka lepszej ziemi (przykładowo kompostowej) i włożenie cebulki żonkili? piętką do dołu. Na samym końcu uczniowie zasypali swoje dołki i będą czekać na efekty, które zobaczymy w przyszłym roku…

Może być zdjęciem przedstawiającym kwiat
Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i trawa
Może być zdjęciem przedstawiającym w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba