XIII Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej

11 maja 2022 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie odbył się finał XIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorem konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej Koszalińsko-Kołobrzeskiej przy współpracy Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.

Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach stacjonarnych:

  • szkolnych
  • rejonowy
  • finałowy                                                

 Etap szkolny miał miejsce 12 stycznia 2022 r. i wzięło w nim udział 230 uczniów z trzydziestu szkół podstawowych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. W naszej szkole wzięło w nim udział łącznie 30 osób w przedziale kl. 2-5 i kl.6-8. Do etapu rejonowego z największą ilością punktów przeszli uczniowie kl 5:

  • Alicja Kos
  • Daniel Derbiszewski
  • Brajan Kwasigroch

 oraz uczennica kl 7:   

  •  Natalia Fijałkowska

W Słupsku na etapie rejonowym Natalia znalazła się w pierwszej trójce. Jest PIERWSZĄ osobą w naszej szkole, która w organizowanym od lat tak trudnym konkursie przeszła do etapu finałowego.

 Etap rejonowy odbył się 16 marca 2022 r. w Koszalinie, Pile,  Słupsku i zgromadził osiemdziesiąt siedem osób z najwyższą punktacją w eliminacjach szkolnych. W finałowej rywalizacji wzięło udział 29 uczniów, reprezentujących czternaście szkół podstawowych.

 Na tym etapie uczniowie klas  VI _ VIII w ciągu 45 minut rozwiązywali test składający się  z 40 zadań. Tematyka tegorocznej edycji konkursu dotyczyła trzeciego etapu programu duszpasterskiego dla Kościoła katolickiego w Polsce „Posłani w pokoju Chrystusa”, którego zasadniczym celem jest refleksja nad Eucharystią jako tajemnicą posłania wiernych do świata, w którym mają dawać świadectwo życia chrześcijańskiego.