Dzień Dziecka w Skrzatuszu

Z radością sięgającą do nieba pragniemy podziękować ks. Tadeuszowi Roda dyrektorowi Diecezjalnego Koła Caritas i ks.Krzysztofowi Skrzyniarzowi proboszczowi parafii NSNMP w Trzebielinie za sponsorowanie pielgrzymki do Skrzatusza.

To dzięki nim wolontariusze młodszej grupy SKC w Trzebielinie mogli uczestniczyć w obchodach diecezjalnego Dnia Dziecka  pt. „Urodziny u mamy.Na pielgrzymkę wyjechaliśmy

28.05 z bożym błogosławieństwem, którego w busie udzielił nam nasz opiekun ksiądz Krzysztof.

Po przybyciu na miejsce zwiedzaliśmy sanktuarium i okolice, zakupiliśmy pamiątki, udzieliliśmy wywiadu do tygodnika Nasz Gość.W chwili ciszy w kaplicy adoracji mogliśmy zawierzyć Panu Jezusowi nasze skryte tajemnice podziwiając jednocześnie monstrancję w kształcie Maryii  po czym w  ogromnym namiocie rozciągniętym na skrzatuskich błoniach śpiewem i choreografią prowadzoną przez ks. Piotrowskiego wraz z Diakonią Muzyczną ks. Arkadiusza Oslisloka wielbiliśmy Boga ciesząc się, że jesteśmy chrześcijanami.

Następnie byliśmy świadkami cudu przeistoczenia w czasie Mszy św., której przewodniczył ks. biskup Zbigniew Zieliński. Podczas Eucharystii towarzyszyła nam pieta Matki Bożej Bolesnej przeniesionej z Sanktuarium.

Po uczcie duchowej zajadaliśmy się ogromnym, przepysznym tortem urodzinowym, którego wraz z wolontariuszem DKC Krystianem i innymi wolontariuszami rozdzielaliśmy wśród uczestników spotkania.

Ucztę dokończyliśmy w McDonaldzie.

Również w czasie podróży towarzyszył nam śpiew,modlitwa i konkursy z nagrodami, a w drodze powrotnej dołączyło postanowienie, że jeszcze musimy tu wrócić.