Festyn Rodzinny z Erasmus +

11 czerwca 2022 roku o godzinie 16.00 rozpoczęliśmy zabawę w Naszej Szkole. W tym roku Festyn odbył się pod hasłem „Festyn Rodzinny z Erasmus +”.

Pogoda była zamówiona, ale równo o 16.00 zaczął padać deszcz… jak dobrze, że trwał on bardzo krótko i nie uciekliście do domów, bo później impreza się rozkręciła!

Dzieciaki i rodzice mogli wziąć udziału w szeregu zabaw i gier, zjeść przepyszne ciasto i wypić kawę, zapleść kolorowe warkoczyki, zrobić sobie tatuaż, skosztować waty cukrowej i odwiedzić stanowisko Edukacyjne Nadleśnictwa Trzebielino.

Każde stanowisko było wyzwaniem: -zwiedziliśmy Irlandię gdzie nauczyliśmy nowych słów w języku angielskim, skosztowaliśmy przepysznej zielonej galaretki i odnaleźliśmy gar złotych monet pod tęczą jak w opowieściach Leprechauna,

-Na Malcie podziwialiśmy przepiękne widoki i uczyliśmy się symboli i flagi tego państwa,

– na „Ścieżce zdrowia” czekały na Was sensoryczne doznania,

– „Puszysta pianka” to puzzle, które nie były takie łatwe,

– na stanowisku „Latający talerz” trzeba było wykazać się nie lada sprytem,

Zaś „Na rybach” to stanowisko na którym wędkarze mogli popisać się swoimi umiejętnościami,

– „Za górami, za lasami” było kolejnym sensorycznym wyzwaniem…

Po konkurencjach indywidualnych przyszedł czas na zadania grupowe, gdzie rodziny mogły dobrze się bawić m.in. w konkurencjach: „Hop do fury”, „Gdzie moje galoty??” czy „Moja-twoja”.

Ponadto, dzieci mogły bawić się z Bańkami, stworzonymi przez maszynę, którą zakupił Samorząd Uczniowski. Na zwieńczenie imprezy obsypaliśmy się kolorowymi proszkami!

Festyn nie odbyłby się bez wspacia:

– Naszych kochanych rodziców, dziękujemy za przepyszne ciasta!

– Biblioteka Gminne Centrum Kultury – dzięki za maszynę do waty cukrowej i gadżety do konkurencji!

– Nadleśnictwo Trzebielino, na Was zawsze można liczyć!

– wszystkich nauczycieli, obsługę szkoły i uczniów zaangażowanych w organizację i przeprowadzenie konkurencji 🥰

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!!!

#nauczmysierazem#Erasmus#Erasmusplus#festynrodzinny#rodzina#zabawa#festyn