,,HAZARD? Nie daj się wciągnąć!”.

W naszej szkole odbyła się prelekcja akcji „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” prowadzona przez pana Jarosława Cieślińskiego, funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej.

Celem akcji było podniesienie świadomości osób młodych na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą hazard i uzależnienie od niego.

Akcja również miała zwrócić uwagę, jakie konsekwencje prawne wiążą się z udziałem w procederze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych.

Podczas prelekcji dla klasy VII i VIII przedstawione zostały podłoże historyczne urządzania hazardu, regulacje prawne monitorujące rozwój tego zjawiska w Polsce, mechanizmy działania grup przestępczych, metody zwalczania nielegalnego hazardu przez Krajową Administrację Skarbową oraz przyczyny i skutki uzależnień od hazardu (społeczne, psychologiczne, biologiczne).