Spotkanie z Policjantami

27.09 uczniowie i przedszkolaki miały okazję spotkać się z policjantami.

W klasach IV-VIII tematem przewodnim była agresja i przemoc fizyczna i psychiczna wobec rówieśników.

Pan policjant poruszył także temat tzw. cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu.

Natomiast przedszkolaki i uczniowie klas I-III rozmawiały z Policjantami o bezpieczeństwie na drodze, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Ponadto podkreślono jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jednak największą atrakcją był samochód policyjny!

Na pewno to spotkanie pozostanie na długo w pamięci naszej społeczności szkolnej.